Sky is the limit

Dla wielu odwiedzających największe światowe metropolie, widok miasta i lampka szampana wypita na wysokości kilkuset metrów, to idealna puenta podróży. Tarasy widokowe w wieżowcach kuszą turystów, oferując wyjątkowe doznania i perspektywę. Już za około 2 lata takie miejsce zostanie otwarte również w Warszawie – w Varso Tower, najwyższym budynku w Unii Europejskiej.

Najsłynniejsze wieżowce Ameryki i azjatyckich megapolis, Burj Khalifa w Dubaju, londyński The Shard… Chociaż to budynki różniące się stylem architektury i przeznaczeniem, łączy je możliwość wizyty na ich najwyższych (lub prawie najwyższych) piętrach, nawet gdy nie jesteśmy ich mieszkańcem czy pracownikiem działających tam firm.

W samym tylko Nowym Jorku znajdują się co najmniej trzy takie miejsca. Najnowszy z tutejszych tarasów widokowych położony jest na 100. piętrze One World Trade Center – najwyższego w Stanach Zjednoczonych, 541-metrowego wieżowca, skąd rozciągają się fantastyczne widoki Manhattanu. Równie atrakcyjna panorama Wielkiego Jabłka czeka na gości ikonicznych Empire State Building i Rockefeller Center. Z kolei Chicago najlepiej oglądać chociażby z 103. piętra 442-metrowego Willis Tower, gdzie najodważniejsi mogą spojrzeć na miasto i jezioro Michigan ze szklanych boksów umieszczonych poza obrysem budynku. Emocje gwarantowane.

Podobnych atrakcji nie brakuje w Europie. Wizyta na najwyższych piętrach The Shard to obowiązkowy punkt pobytu w Londynie. W Paryżu, Montparnasse Tower zabiega o względy turystów równie skutecznie co Wieża Eiffla. Na tarasach widokowych w wieżowcach można nie tylko poznać miasto z nowej perspektywy, ale też smacznie zjeść, wypić drinka czy wziąć udział w ciekawych wydarzeniach kulturalnych.

Warszawa z 53. piętra

Chociaż wieżowce są już nieodłącznym elementem panoramy Warszawy, wkrótce na mapie stolicy pojawi się nowe, wyjątkowe miejsce. Za około dwa lata zakończy się budowa Varso - trzech budynków powstających tuż obok Dworca Centralnego. Wyróżni się wśród nich 53-piętrowy, smukły niebotyk o szklanej elewacji, zaprojektowany przez architektów z pracowni Foster + Partners, tej samej, w której powstały emblematyczne projekty wieżowców Gherkin w Londynie i HSBC w Hong-Kongu czy nowego Reichstagu w Berlinie. Varso Tower, wraz z iglicą, będzie mierzył 310 metrów, co uczyni go najwyższym budynkiem nie tylko w Polsce, ale też całej Unii Europejskiej.

Varso zaoferuje przede wszystkim komfortowe biura dla najbardziej wymagających firm, ale też otwarty taras widokowy na dachu na wysokości 230 metrów – dwukrotnie większej niż ten istniejący w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki. Dodatkowy, przeszklony punkt obserwacyjny znajdzie się też na 49. kondygnacji budynku. Na piętrach od 46. do 48. ulokowana zostanie trzypoziomowa, ekskluzywna restauracja i bar, z których także obejrzymy spektakularne widoki miasta i jego okolic w promieniu kilkudziesięciu kilometrów. Na tarasy i do najwyżej położonych lokali gastronomicznych w Polsce, goście dostaną się dzięki szybkobieżnym, panoramicznym windom, prosto z dedykowanej recepcji.

Varso ma bez wątpienia szansę stać się jedną z największych atrakcji współczesnej Warszawy – będzie to idealne miejsce zarówno na rodzinną wycieczkę, randkę czy kolację wieńczącą biznesowe negocjacje.  Ze szczegółami projektu realizowanego przez firmę deweloperską HB Reavis można zapoznać się na www.varso.com.