• Jedź po zdrowie

  Od jedzenia wymagamy, żeby było ekologiczne. Budujemy energooszczędne domy, segregujemy śmieci, wspieramy fundacje zajmujące się ochroną środowiska. I uprawiamy sporty, licząc że dzięki temu będziemy zdrowsi i szczęśliwsi. Jednocześnie jednak nadal jeździmy klasycznymi samochodami, które wytwarzają szkodliwe spaliny. Dlaczego?

  czytaj więcej
 • Piotr Kamecki o warsztatach branżowych JAK ZARABIAĆ NA WINIE

  Dlaczego organizujemy takie warsztaty?

  Ostanie trzy dekady wyraźnie pokazują, jak wino odzyskuje swoje miejsce w świadomości Polaków. Restauracje, bary, kluby stały się przestrzenią, w której wino gości już nie tylko jako uzupełnienie karty, ale jest wręcz elementarnym składnikiem oferty gastronomicznej, wpływającym na jej jakość i różnorodność. Niemal codziennie mam okazję kontaktować się z osobami, które prowadzą tego rodzaju biznes. Obserwując ich działalność staram się analizować potrzeby i problemy z jakimi się borykają.

  czytaj więcej
 • Wywiad z Laureatem 10. edycji Wine and Food Noble Night

  Nowością na finałowej Gali Wine and Food Noble Night jest udział mentorów, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami z kucharzami startującymi w tegorocznej edycji, poniżej wywiad z jednym z nich - zwycięzcą X edycji konkursu Wine&Food Noble Night Michałem Stężalskim szefem kuchni krakowskiej restauracji Szara Gęś, gdzie pełni funkcję szefa kuchni od dwóch lat. Pod jego skrzydłami miejsce stało się jednym z najbardziej prestiżowych punktów należących do znanego krakowskiego restauratora Radosława Fronca właściciela 13 punktów w okolicach rynku.

  czytaj więcej
 • To co nieoczywiste… już 13 października podczas XI Gali Wine&Food Noble Night.

  Wręcz Nierzeczywiste wrażenia, wręcz Nadprzyrodzone umiejętności szefów, wręcz Ponadczasowa sztuka kulinarna… to niewinne nawiązanie do tryptyka Andrea Malraux poetycko oddaje plan organizatorów tegorocznej Wielkiej Gali WFNN, która ma poruszać klimatem, czarować barwami, niepokoić lustrzanymi odbiciami. To jedynie otoczka Tajemnicy - scenografii i scenariusza, nad którą pracuje sztab specjalistów.

  czytaj więcej